Serwis informacyjny 11.05.2018

12.05.2018

KTO PIERWSZY TEN LEPSZY” SU informuje, że w każdym tygodniu będzie zamieszczone na tablicy SU zadanie do wykonania. Kto pierwszy odda prawidłową odpowiedź do pana Jakuba Huka ten otrzyma nagrodę.

Podsumowaliśmy kiermasz „Irenki”. Udało się nam zebrać 1750zł. Pieniądze przekazaliśmy na akcję dożywiania dzieci na Filipinach, prowadzoną przez Caritas. Na stronie www Caritas możemy przeczytać o tym wydarzeniu. Wszystkich, którzy włączyli się w akcję w jakikolwiek sposób serdecznie dziękujemy.

W poniedziałek 7 maja rozpoczęliśmy kampanię „Rowerowy maj”. Frekwencja jest znakomita. Prosimy o przypinanie rowerów mając na uwadze innych użytkowników i mienie szkolne – nie przypinamy do krat przedszkolnych i poręczy. Proszę zgłaszać się regularnie po naklejki do pani Agnieszki Bizoń. Wychowawcy klas I-III proszeni są o wpisywanie frekwencji w zeszycie w pokoju nauczycielskim. Obecności są wpisywane do dziennika elektronicznego, który jest blokowany i nie ma możliwości uzupełnienia wstecz. Nagrody będą przyznawane na podstawie frekwencji z e-dziennika. W kampanii niestety nie mogą uczestniczyć dzieci, które nie oddały pisemnej zgody rodziców do 27 kwietnia. Po tym dniu została zablokowana możliwość dopisywania dzieci – taki był wymóg organizatora.

Jeżeli chcesz podzielić się swoimi umiejętnościami i talentami, SU proponuje w połowie maja przegląd talentów aktorskich, wokalnych, sportowych i innych. Masz czas na przygotowanie się do występów. Zgłoszenia przyjmuje Kinga Skiba z klasy VI i pani Teresa Baka. Zachęcamy do udziału.

W Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych wzięło udział 21 szkół. Nasza szkoła zajęła 5 miejsce. BRD został zorganizowany przez Policję. Szkołę reprezentowali: Kinga Siekacz, Aleksandra Kubas, Antoni Bizoń z klasy VII i Kacper Chalcarz z klasy VI.

Droga do Niepodległości : uczniowie klas 4-7 przygotują gazetkę z datą 11 maja 1918 i Legiony Polskie, a uczniowie 1-3 postać marszałka Józefa Piłsudskiego Gazetki należy przygotować do 25 maja.

W imieniu Pacjentów Hospicjum św. Łazarza serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy okazali wielkie serce i wsparli akcję „Pola nadziei”. Dziękujemy również tym uczniom i przedszkolakom, którzy napisali wiersze i narysowali obrazki niosące nadzieję.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii” pod patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie i Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kamil Janawa z klasy VI został laureatem, Antoni Bizoń otrzymał wyróżnienie w kategorii prace modelarskie. Serdecznie gratulujemy.

SUPER UCZEŃ z klasy I a, to Alex Ostryński

SUPER UCZEŃ z klasy I b, to Filip Mucha

SUPER UCZEŃ z klasy I c, to Adam Birgiel

SUPER UCZEŃ z klasy II a, to Oskar Jastrzębski

SUPER UCZEŃ z klasy II b, to Adrian Nowak

SUPER UCZEŃ z klasy III a, to Pola Chmielewska

SUPER UCZEŃ z klasy III b, to Alicja Kowalska

SUPER UCZEŃ z klasy III d, to Amelia Capała

SUPER UCZEŃ z klasy IV a, to Nikola Kruk

SUPER UCZEŃ z klasy IV b, to Agata Twardosz

SUPER UCZEŃ z klasy IV c, to Stanisław Milcarz

SUPER UCZEŃ z klasy VI, to Kacper Hrabia

SUPER UCZEŃ z klasy VII, to Antoni Bizoń

SU składa serdeczne życzenia wszystkim majowym solenizantom i jubilatom.