Serwis informacyjny 06.04.2018

07.04.2018

Sekcja opiekuńczo-porządkowa SU ramach wolontariatu od 10.11.br. organizuje koło pomocy naukowej dla klas 4-7. Spotkania odbywają się w środy godzinach 13.30-14.30 w świetlicy szkolnej.

W  konkursie plastycznym pt.,,Wariacje zimowe" zorganizowanym przez Klub Kultury Kostrze :

I Miejsce w kategorii klas 5 zdobyła Emilia Szwajdych z klasy 5b

II Miejsce w kategorii klas 4 zdobył Szymon Machała z klasy 4 b

Na szkolny konkurs fotograficzny pt.,,Zimowo w słońcu, zimowo wieczorem" dostarczono bardzo dużo pięknych i ciekawych zdjęć .Wybór miejsc na podium był bardzo trudny, każde zdjęcie posiada coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, dlatego wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i słowa uznania. Duże podziękowania dla rodziców którzy pomogli przy wywołaniu lub wydrukowaniu zdjęć. Po burzliwych dyskusjach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce- Alicja Kalita i Tomasz Michalik

II miejsce - Jędrzej Bakalarski i Zuzia Bulga

III miejsce - Paulina Penpeska i Artur Filipczyk

Wyróżnienia : Wiktoria Jastrzębska, Leon Kukułka i Natalia Hardt

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym.

KTO PIERWSZY TEN LEPSZY” SU informuje, że w każdym tygodniu będzie zamieszczone na tablicy SU zadanie do wykonania. Kto pierwszy odda prawidłową odpowiedź do pana Jakuba Huka ten otrzyma nagrodę.

10 kwietnia w czasie zebrań z rodzicami w godzinach 16.30-18.00 odbędzie się kiermasz maskotek-Irenek. Z okazji Roku Ireny Sendlerowej. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na dzieci- ofiary wojny.

W imieniu Stowarzyszenia Sursum Corda bardzo dziękujemy za zakup ŚWIĄTECZNYCH KARTEK DOBROCZYNNYCH. Zebrane pieniądze są przeznaczone dla niepełnosprawnych podopiecznych.

Przypominamy, że 13 kwietnia nasza szkoła organizuje Dzień Kultury Angielskiej. W ramach tej akcji ogłaszamy konkurs plastyczny pt.”Mój anglojęzyczny bohater”. Może będzie to Harry Potter, może James Bond lub miś Paddington? Praca ma być płaska w formacie A3, wykonana dowolną. Prace należy składać u nauczycieli j. angielskiego do dnia 9 kwietnia.

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do udziału w kolejnej edycji akcji „EKODZIECI ZBIERAJA ELETROŚMIECI I INNE ODPADY” Zbieramy : drobny sprzęt AGD, baterie, tonery, płyty CD, makulaturę. Sprzęt AGD o dużych rozmiarach można będzie dostarczyć tylko w dniu 20 kwietnia-piątek do godziny 11.00 i składać na trawniku przed przedszkolem.

Na konkurs dostarczono 37 bardzo pomysłowych i ciekawych JAJ WIELKANOCNYCH. Wybór najciekawszych był naprawdę trudny i wszystkie prace zasługują na zachwyt!
Aby nagrodzonych było jak najwięcej , komisja zdecydowała aby wybrać po dwóch laureatów na miejsce i trzy wyróżnienia.
 I miejsce- Kacper Madej i Bartosz Juszczyk
II miejsce- Tomasz Bizoń i Kamil Janawa
III miejsce- Nikola Chachlowska i Antonina Wardęga
Wyróżnienia- Gosia Zima , Kordian Rydz i Emilka Szwajdych

Od 9 kwietnia do 9 maja będzie prowadzona przez SU kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Zachęcamy wszystkich nauczycieli i uczniów do wsparcia akcji.

W czwartek 12 kwietnia uczniowie klas I-III przychodzą do szkoły w barwach wiosny.

SUPER UCZEŃ z klasy I a, to Maria Siekacz

SUPER UCZEŃ z klasy I b, to Gabriel Gleń

SUPER UCZEŃ z klasy I c, to Radosław Szmyd

SUPER UCZEŃ z klasy II a, to Jan Skorczyński

SUPER UCZEŃ z klasy III a, to Oskar Mroczek

SUPER UCZEŃ z klasy III b, to Amelia Pieczara

SUPER UCZEŃ z klasy III c, to Jakub Dziedzic

SUPER UCZEŃ z klasy IV b, to Karol Krasny

SUPER UCZEŃ z klasy IV c, to Patrycja Pawlicka

SUPER UCZEŃ z klasy V a, to Kacper Walas

SUPER UCZEŃ z klasy VI, to Kamil Śmigielski

SUPER UCZEŃ z klasy VII, to Wiktoria Jastrzębska

SU składa serdeczne życzenia wszystkim kwietniowym solenizantom i jubilatom.