Serwis informacyjny 26.01.2018

26.01.2018

Zapraszamy klasy starsze do międzyszkolnego konkursu na prezentację multimedialną pt.„BYĆ SOBĄ – MOJE ŻYCIE- MOJA PASJA”. W konkursie może wziąć udział uczeń, któr y opracuje i przekaże do konkursu PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ w programie Power-Point dot. tematu konkursu. Prezentacja ma być wynikiem rozmowy o życiowych pasjach ucznia z osobą w wieku powyżej 60 lat. Praca konkursowa powinna być wykonana przez uczestnika konkursu autorską prezentacją multimedialną spełniająca następujące warunki:

-prezentacja powinna być wykonana w programie Power-Point z wykorzystaniem różnorodnych możliwości programu,
-tematyka prezentacji powinna być związana z życiowymi pasjami ludzi powyżej 60 lat,
- czas prezentacji nie powinien przekroczyć 5 minut.

Prace na konkurs proszę oddawać na pendrivach do 5 lutego 2018 do pedagoga szkolnego.

Koordynatorzy konkursu „Klasa z klasą” informują, że do kryteriów oceny zostaje od drugiego semestru włączony stan i porządek szatni. Prosimy, aby do ferii zimowych klasy zadbały o oznaczenie szatni- którą część szatni zajmuje klasa, uporządkowanie butów- obuwie nie może znajdować się na podłodze, musi być umieszczone w grubych reklamówkach lub workach tekstylnych. Prosimy uczniów o zadbanie, żeby kurtki posiadały zawieszki do powieszenia na wieszakach.

Jednocześnie prosimy, aby przeglądnąć rzeczy zagubione zgromadzone w pudełkach w szatni, w części klas I-III. Po feriach rzeczy niezabrane zostaną wyrzucone do kontenerów na odzież używaną.

SU ogłasza konkurs wiedzy o patronie szkoły Edwardzie Dembowskim.

Będzie to test składający się z trzech elementów:

historia sp66,

biografia Edwarda Dembowskiego,

powstanie krakowskie 1846r.

Źródła potrzebne do przygotowania się znajdują się na stronie szkoły.

Jedynie wiadomości dotyczące powstania krakowskiego należy wyszukać na

własną rękę.

Termin konkursu 7 luty.

Szczegóły i zapis u Pana Jakuba Huka.

Sekcja opiekuńczo-porządkowa SU w ramach wolontariatu od 10.11.br. organizuje koło pomocy naukowej dla klas 4-7. Spotkania odbywają się w poniedziałki w godzinach 14.30-15.30 w świetlicy szkolnej.

Związku z zbliżającą się setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, Samorząd Uczniowski proponuję, aby każda klasa IV-VII przedstawiła w formie gazetki ściennej "Drogę do niepodległości". Każda klasa jest zobowiązana do przedstawienia wybranego wydarzenia historycznego z okresu styczeń - listopad 1918 r. Szczegóły u Pana Huka. Za gazetkę każda klasa otrzyma dodatkowe punkty w ramach konkursu "Klasa z klasą"Do 30 stycznia proszę przygotować gazetkę dotyczącą wydarzeń z 8 stycznia 1918 roku – klasy IV-VII. Natomiast klasy I-III przygotują gazetkę :Symbole narodowe

Przypominamy o szkolnym konkursie fotograficznym pt.,, Zimowo w słońcu , zimowo wieczorem ". Zdjęcia pejzażu zimowego należy wydrukować lub wywołać ,w dowolnym formacie . Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu 3 prace. Konkurs potrwa do 27.02.18 -wtorek po feriach zimowych. Zachęcam rodziców do współpracy z dziećmi ( szczególnie przy wydruku lub wywołaniu zdjęć). Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na korytarzu szkolnym a najciekawsze zostaną nagrodzone.

Zapraszam Jolanta Adamiec

SU rozpoczyna akcję: „Dokarmiamy ptaki w zimie” w związku z tym proponujemy konkurs na karmnik dla ptaków. Prace oddajemy do świetlicy szkolnej do 2 lutego.

Przypominamy o konkursie plastycznym zorganizowanym przez Radę Rodziców na plakat „Bezpieczne parkowanie przed szkołą” w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI. Prace należy składać do 31. 01. 2018 w świetlicy szkolnej. Rozstrzygnięcie konkurs i prezentacja prac 09.02.2018.

SUPER UCZEŃ z klasy I a, to Małgorzata Szarata

SUPER UCZEŃ z klasy I b, to Małgorzata Zima

SUPER UCZEŃ z klasy I c, to Maja Kajniak-Madoń

SUPER UCZEŃ z klasy II a, to Ewa Machno

SUPER UCZEŃ z klasy II b, to Nikola Wcisło

SUPER UCZEŃ z klasy III a, to Milena Wołosz

SUPER UCZEŃ z klasy III b, to Julia Habało

SUPER UCZEŃ z klasy III c, to Martyna Major

SUPER UCZEŃ z klasy III d, to Kiyaza Sinnen

SUPER UCZEŃ z klasy V a, to Wiktor Lanza

SUPER UCZEŃ z klasy V b, to Nikodem Kornaś

SUPER UCZEŃ z klasy VI, to Gabriela Stachura

SUPER UCZEŃ z klasy VII, to Julia Skorczyńska

SU składa serdeczne życzenia wszystkim styczniowym solenizantom i jubilatom.